X

Bajrami/ Vasili: Rama po luan me ditën e shenjtë, mallkimi do e ndjekë


Vendimi i Edi Ramës nga faqja e tij në rrjetet sociale për të mbyllur Shqipërinë në ditën e festës më të rëndësishme të myslimanëve ka shkaktuar zemërim.

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili thotë se Rama po përdor dy standarde.

“Dy standarde dhe turpi i Edi Ramës!

Policët e Edi Ramës me mijëra më 17 maj që prishin Teatrin, nuk i zë koronavirusi!?

Besimtarët myslimanë në ditën e tyre të shenjtë nuk lejohen se i zë koronavirusi!?

Refuzimi i dy standardeve është e drejtë e çdo qytetari!

Ky që luan me ditën e shenjtë, mallkimi do ta ndjekë nga pas gjithë jetën!!” shkruan Vasili.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, FLASH, LAJME
Meta kujton Giovanni Falcone: “Kush hesht dhe ul kokën, vdes sa herë e bën këtë gjë”

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka kujtuar gjykatësin Giovanni Falcone të vrarë nga mafia me mesazhet e atij vetë. Meta...

Close