X

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit vijon turin në Shkodër, mbledh firmat për peticionin

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit pas Tiranës, Durrës vijon në Shkodër me protesta sensibilizuese për të mbledhur firma për peticionin.

Ky është qyteti i tretë ku ndalet Aleanca, ndërkohë që të dielën u shemb godina e Teatrit Kombëtar.

Aleanca kërkon rindërtimin e godinës, siç ishte në të njëjtin truall dhe për këtë po mbledh firmat për një peticion kurse vijon me protestat edhe në Tiranë.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Lajm i trishtë/ Ndahet nga jeta ish-kryetari demokrat i bashkisë

Një lajm i trishtë vjen për familjen dhe Partinë Demokratike. Preng Toma, ish-kryetar bashkie në siglën e PD-së në Bashkinë...

Close