X

Pandemia, Rama tregon si do të jetë lëvizja në fundjavë

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se edhe kjo fundjavë do të vijojë të jetë gjysmë e bllokuar, njësoj si e shkuara.

Përmes një statusi në rrjetet sociale, Rama shkruan se kjo fundjavë do të vijojë të jetë njësoj si e shkuara dhe uron që qytetarët t’ja kalojnë sa më bukur.

“Kjo fundjavë do të vijojë njësoj si e shkuara. Ta kaloni sa më qetë,”- shkruan Rama në statusin e tij në Facebook.

Por si ishin oraret javës që shkoi?

E shtuna u lejua që të kishte hapur vetëm marketet dhe farmacitë, ndërsa e diela ishte totalisht e mbyllur. Përjashtim bëjnë të gjithë ata që kanë autorizimin për të lëvizur me mjetet e tyre dhe për punë.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Çmendet Lleshaj: Dhūna është monopol i shtetit!

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj thotë se, dhūna është monopol i shtetit dhe policia ka të drejtë të ushtrojë dhūnë...

Close