X

“Mos ju bindni!”- Petrit Vasili thirrje besimtarëve myslimanë për Fiter Bajramin

Zv.kryetari i LSI-së, Petrit Vasili reagon pas vendimit të qeverisë që pengon faljen e Fiter Bajramit të dielën, duke kërkuar besimtarët myslimanë që të mos binden, duke kryer ritet.

Vasili thotë se me 1500 policë sup më sup, dhunoi të dielën e shkuar rregullat e pandemisë në aksionin për prishjen e Teatrit.

Postimi i plotë:

MOS JU BINDNI,BEJENI FALJEN E BAJRAMIT!!

Edi Rama me 1500 police sup me sup dhunoi te dielen me 17 maj te gjitha rregullat e pandemise per te prishur Teatrin.

S’mund te guxoje te ndale Faljen e Bajramit.

S’ka dy pale rregulla nje pale per popullin nje pale per Edi Ramen.

Akti Nornativ ka zero vlere, se zero e beri vete Edi Rama.

MOS JU BINDNI!!

KY ESHTE MASHTRIM S’KA ASNJE LIDHJE ME PANDEMINE!!

KY ESHTE GJYNAH QE S’KA FALJE!!

BESIMTARE MYSLYMANE BEJENI FALJEN E BAJRAMIT !!

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Bilanci i COVID-19, më shumë se 335,000 të vdekur në botë

Më shumë se 5,158,750 raste infektimi dhe 335,538 të vdekur u regjistruan sot në 196 vende dhe territore të botës,...

Close