X

Maqedonia e Veriut shënon viktimën e radhës me koronavirus, 23 raste të reja në 24 orët e fundit

Një viktimë e radhës është shënuar në Maqedoninë e Veriut dhe bëhet fjalë për një pacient nga Tetova.

Ndërkaq 23 raste të reja janë shënuar me COVID-19 në 24 orët e fundit, nga të cilat 12 në Shkup, 4 në Tetovë, 4 në Kumanovë, 2 në Prilep dhe 1 në Negotinë.

Këtë fundjavë në Maqedoninë e Veriut, besimtarët myslimanë mbajnë festimet për Fitër Bajramin dhe qeveria nuk ka vendosur ende nëse do të ketë një orë policore nisur nga fundjava apo jo.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BALLKAN, LAJME
Trump: SHBA nuk do të mbyllet sërish nëse goditet nga një valë e dytë e koronavirusit

Presidenti Donald Trump vazhdon të bëjë presion ndaj shteteve që të rihapin bizneset pavarësisht shqetësimeve të vazhdueshme ndaj koronavirusit. Komentet...

Close