X

Kthjellime dhe vranësira të pakta kalimtare, moti për çdo qytet


Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare në relievet malore përgjatë orëve të mesditës.

Era do të fryjë me drejtim Veriperëndim – Verilindje mesatare dhe hera herës lokalisht deri intensive deri në 20-25m/sek kryesisht përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore.

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 4 ballë duke u shoqëruar me lartësi dallge 0.8-1.5 metër.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET   Temperaturat në °C

Shkodër 14/28 Diell

Kukës 10/24 Diell

Lezhë 14/28 Diell

Dibër 10/24 Diell

Durrës 15/28 Diell

Tiranë 15/30 Diell

Elbasan 12/30 Diell

Berat 14/30 Diell

Vlorë 14/28 Diell

Korçë 10/22 Diell

Gjirokastër 10/29 Diell

Sarandë 14/29 Diell.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LAJME, Magazine
Ishte duke kaluar tek vijat e bardha, makina përplas biçiklistin në Tiranë

Një i moshuar që lëvizte me biçikletë ka mbetur i plagosur, pasi u përplas nga një makinë. Aksidenti ndodhi mëngjesin...

Close