X

Greqia regjistron 21 raste të reja me COVID-19, totali shkon në 2873

Greqia ka pësuar një rritje të shifrave sa i përket COVID-19. 21 raste të reja u regjistruan së fundmi në shtetin fqinj teksa vatër e re është qyteti i Larisës me 12 raste të reja. Totali është 2 mijë e 873.

Ndërkohë viktimat tashmë janë 169 nga COVID-19.

Greqia gjithsesi nuk mendon të bëjë hapa pas por do të mbajë vendin e hapur për të kapur edhe sezonin veror turistik.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BALLKAN, LAJME
VIDEO/ Avioni bie mbi lagje, pasagjeri nxirret i gjallë nga rrënojat

Një menaxher banke dhe të paktën një pasagjer tjetër u nxorën të gjallë nga rrënojat e një avioni Airbus A320,...

Close