X

Flet Presidenti Meta: Kam bërë çdo gjë që të kishim një klimë pozitive, kanë ndodhur zhvillime shokuese


Presidenti Ilir Meta në një konference për mediat ka bërë me dije se prej sot do javë do të ketë një konferencë me mediat për të folur për çështjet më të rëndësishme në vend.

Meta tha se  ai ka bërë çdo gjë që të kishte një klimë pozitive në vend dhe të plotësoheshin sa më shumë kushte për provimin e qershorit që e bëjmë në BE.

“Çdo fundjavë do jetë këtu para jush për çështjet më të rëndësishme. Nisur nga zhvillimet shokuese në vend që kanë tronditur opinionin jo vetëm në Shqipëri. Më duhet të them se kam bërë çdo përpjekje, për të pasur një klimë sa më pozivitive pasi kemi provimin në qershor për BE-në. Kam bërë çdo gjë që të kemi një klimë pozitive që të përmbushim sa më shumë nga 15 detyrat. Ia kam dërguar Kryeministrit Edi Rama që po e bëj sot publike dhe ua kam dhënë dhe ambasadorëve dhe atyre që janë të interesuar”u shpreh Meta.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, FLASH, LAJME
FOTO+EMRI/ Po priste hapjen e kufijve që të trafikonte 22-vjeçaren për prostitutë. Kush është 39-vjeçari i rrezikshëm nga Rrësheni

Adrian Uka është 39-vjeçari nga Rrësheni që ra në prangat e policisë, i akuzuar për “Trafikim të personave me qëllim...

Close