X

Dorëhiqet anëtarja e Këshillit Bashkiak Tiranë

Ish-këshilltarja e LSI-së, Genta Mezini, ka dhënë dorëhqjen nga Këshilli Bashkiak Tiranë.

Mësohet se Mezini e ka paraqitur dorëheqjen më 17 maj, ditën kur u shemb edhe Teatri kombëtar, por ajo ka argumentuar se arsyeja lidhet me shkaqe personale.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Shembja e Teatrit/ Kapexhiu: Egërsira që sulen drejt njerëzve, ideja e Ramës për ta ndërtuar diku tjetër perversitet

Aktori dhe regjisori Bujar Kapexhiu e konsideron prishjen e teatrit si një tradhti dhe ajo që u bë me artistët...

Close