X

Reshje shiu në mëngjes, moti për çdo qytet


Moti sot parashikohet me vranësira deri të dendura me kthjellime kryesisht në veri e qendër.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën e dije se do të ketë reshje shiu në mëngjes në të gjithë vendin.

Gradualisht reshjet lokalizohen në jug e juglindje aty ku do të marrin karakter shtrëngatash me rrufe dhe breshër.

Pasdite reshjet ndërpriten në të gjithë vendin.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-verilindje e lehtë e mesatare. Prej orëve të mesditës era vjen në forcim kryesisht në bregdet deri në 20m/sek.

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 4 ballë duke u shoqëruar me lartësi dallge 0.8-1.5 metër.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET   Temperaturat në °C

Shkodër 16/30 diell shi

Kukës 13/24 diell shi rrufe

Lezhë 17/26 diell shi

Dibër 10/26 diell shi

Durrës 16/26 diell shi

Tiranë 16/24 diell shi

Elbasan 15/26 diell shi rrufe

Berat 14/26 diell shi rrufe

Vlorë 17/25 diell shi

Korçë 10/23 diell shi rrufe

Gjirokastër 12/24 diell shi rrufe

Sarandë 17/27 diell shi rrufe.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LAJME, Magazine
47-vjetori i revoltës së Spaçit, Basha: Askush nuk duhet të qëndrojë mënjanë kur atdheu përballet me sfida

Kryedemokrati Lulzim Basha ka kujtuar me një mesazh 47-vjetorin e revoltës në burgun e Spaçit. Përmes një postimi në Facebook...

Close