X

Hashim Thaçi premton dorëheqjen nëse i kërkohet nga Gjykata Kushtetuese

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha se nëse Gjykata Kushtetuese vendos në favor të Lëvizjes Vetëvendosje, ai do të mbajë përgjegjësi për dorëzimin e dekretit për mandatimin e Hotit.

”Unë do ta respektoj vendimin e Gjykatës Kushtetuese, të gjitha partitë politike duhet ta respektojnë, shoqëria duhet ta respektoj dhe duket të mësohemi t’i respektojmë vendimet edhe kur nuk na pëlqejnë.

”Me besim të plotë dhe të rekomandimeve të të gjithë këshilltarëve kam vepruar në këtë drejtim, mendoj që kam të drejtë, por Gjykata Kushtetuese është ajo që e jep verdiktin, jo unë askush tjetër. Nga ana ime çfarë do që të jetë vendimi do të jetë i respektuar.

”Unë mbaj përgjegjësi të plotë me vendimin që mund të nxirret nga Gjykata Kushtetuese dhe i marr përsipër”, ka thënë Thaçi.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BALLKAN, LAJME
Rama bën diversion: Presidenti po formon parti, prisni dhe do ta shihni…

Kryeministri Edi Rama, ka bërë një sërë deklaratash dhe hamensësimesh, në emisionin e Sokol Ballës. Sipas Ramës, lëvizja qytetare e...

Close