X

Reshje shiu të dobëta dhe lokale, moti për çdo qytet


Moti për ditën e sotme parashikohet me vranësira mesatare deri të dendura si dhe intervale të shkurtra me diell.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se në relievet malore dhe kryesisht ato të verilindjes do ketë reshje shiu të dobëta dhe lokale.

Mjegullinë e izoluar, për shkak të grimcave të pluhurit dhe rërës në ajër. Zagushi për shkak të këtij fenomeni.

Era do të fryjë me drejtim jugperëndim -veriperëndim me shpejtësi 1-8m/s. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 0-1 ballë duke u shoqëruar me lartësi dallge 0.3-0.8 metër.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET   Temperaturat në °C

Shkodër 19/30 Re pak diell

Kukës 16/29 Re pak diell

Lezhë 18/33 Re pak diell

Dibër 17/29 Re pak diell

Durrës 19/28 Re pak diell

Tiranë 21/32 Re pak diell

Elbasan 19/35 Re pak diell

Berat 16/33 Re pak diell

Vlorë 18/32 Re pak diell

Korçë 13/27 Re pak diell

Gjirokastër 16/33 Re pak diell

Sarandë 18/30 Re pak diell.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LAJME, Magazine
Digjet gjatë natës makina në Elbasan, ja kush është pronari

Shkrumbohet gjatë natës një automjet në qytetin e Elbasanit. Mësohet se ngjarja ka ndodhur rreth orës 01.00 të së martës...

Close