X

Kryeministri nuk e ka kapacitetin mendor,gjeneral Lleshaj ushtar me pagesë


Nga Lefter Maliqi

Forca fìllon e merr formë aty ku mbaron Llogjika apo jo o Llesh i “leximit të librave të Kadares”?

Urdhri i marrëzisë së Lleshit për përdorimin e forcës në mënyrë shtazarake ndaj artistëve,gazetarëve,të rinjëve,grave,politikanëve,shoqërisë civile,përdorimi i gazit lotsjellës ndaj nënave e fëmijëve,aktet e pamoralshme të policisë të cilët siç e ke thënë e stërthënë edhe vetë përfaqësojnë fytyrën tënde o “Llesh Kimiku” dhe o “Rama i drogës” i paburrërisë, i krimit elektoral të lidhur me banda e Oligark që nuk pyesin as për ligj e as për Kushtetutë po u vjen fundi jo me paqe por me reagim mbarë popullor.

Uragani popullor sapo ka nisur vërshimin, ai nuk ndalet pa u shembur institucionet joligjore të kapura nga babëzia për pushtet dhe etja për pasuri e diktat e Beut të Rilindjes së krimit.

Mbas 2 ditë protestash dhe mbi 16 orë në këmbë të cilat siç i patë ishin plot tension, pasioni për stërvitje ngelet,energjit për mposhtjen e të keqes dhe shëndetin e njeriut janë primare( viruset e ndryshme por me e keqja e të këqija virusi i Rilindjes dhe Ertv-së).Frika u mund, pjesmarrja masive në protestën e djeshme tregon që ndryshimi për shëndet,mirëqënie,siguri,demokraci,liri,drejtësi dhe të ardhme po vjen si rrufe në qiell të hapur.

Këto ditë pamë se Kryeminsitri nuk ka kapacitetet mendore e intelektuale as sa të një biletashitësi në një galeri me piktura. Ndërsa Gjenerali , Ministër i Brendshëm është dhe vlen sa një Ushtar me Pagesë .Sfidat vazhdojnë deri ne fitoren e plotë Demokracisë🙏.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BLOG
Ky është Blendi! Barbarët dhe gangsterët i’a shembën Teatrin, ëndrrat, kujtimet…

Nga Jeta Dedja Artisti prangoset nga diktatura Ky është Blendi Shahu, para pak ditësh mbushi 23 vjeç. I ri me...

Close