X

Dialogu domethënës mes Arjan Çanit dhe derrkucit “Osho”, që nuk duhet ta humbisni!

Arjan Çani ka publikuar një dialog imagjinar, mjaft domethënës, me derrkucin Osho (derrkuc lodër që Arjani e mban në tryezë në emisionin e tij Zonë e Lirë), lidhur me ngjarjet e fundit, regjimin, opozitën…

Dialog me mikun tim, derkucin Osho…

Une: Mooos Osho, mooos!!!

Osho: C’ndodhi?

Une: Filluan prape keta te opozites me protesta te vogla dhe me pak njerez qe zgjasin vetem 2 ore maksimumi. Pastaj te gjithe ne shtepi. Prape gjithe kjo energji e hedhur dëm kot. Ja perse i gjati (apo kushdoqofte ne vend te tij) do vazhdoje te mbreteroje pa fund ne kete katund. Per me teper qe keto lloj protestash, jane alibi e papare e pushtetit per t’u shitur si demokratik: Ja, e shifni? Ne nuk jemi rregjim, jemi vend demokratik, njerezit mund te protestojne lirshem dhe askush nuk i ndalon…’ Kjo forme proteste eshte vetem fasade ne favor te regjimit o Oshoooo. A me kupton mor derkuc?

Osho: Dakort po c’te bejne tjeter?

Une: E dine mire ata se c’duhet te bejne. Thjesht te ndajne mendjen. Koston pak por i kane. Thjesht te ndajne mendjen nese dikush prej tyre enderron fronin e te gjatit. Nese nuk e bejne dot, atehere t’i perulen mbretit.

Osho: Po cfare pra ma thuaj, ngul kembe Osho.

Une: Rime ne kontakt Osho.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME, Magazine
Teatri i ri/ Veliaj bëhet lëmsh: Do të bëjmë projektin e Fushës, por po të duhet do i’a blejmë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj nuk ka qenë dot në gjendje në emisionin Opinion as të sqarojë procedurën...

Close