X

Tronditëse/ Koronavirusi shmangu tragjedinë, një maroken kishte planifikuar sulm tèrrorist me dron në “El Clasico”

Një lajm tronditës ka qarkulluar së fundmi në mediat spanjolle. Policia ka arrestuar një shtetas maroken nën dyshimin se kishte planifikuar një sulm tèrrorist gjatë ‘El Clasico-s’ mes Barcelonës dhe Real Madridit, e planifikuar për t’u zhvilluar në muajin prill.

33-vjeçari, i paidentifikuar deri më tani, dyshohet se ka dashur ta bëjë një masakër në stadium, me anë të një droni.

Ndeshja në fjalë nuk u zhvillua shkaku i pezullimit të La Ligës për arsye të pandemisë COVID-19, kështu që plani i tij dështoi, por ai nuk shpëtoi.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in SPORT
Vendoset ndërprerja e kampionatit në një tjetër vend europian

Pas Holandës, Belgjikës e Francës, Skocia bëhet vendi i katërt në Europë që vendos të mbyllë përfundimisht kampionatin dhe të...

Close