X

Video/ Momenti kur regjimi i Edi Ramës shemb Teatrin Kombëtar të Shqipërisë

Edi Rama ka arritur të realizojë ëndrrën e tij, që e ruan në sirtar, që prej vitit 1998. Nëpërmjet shërbëtorit të tij në Bashki, ai ka shembur në orët e para të mëngjesit, godinën e Teatrit Kombëtar.

Forca të shumta policie kanë blinduar zonën dhe kanë arrestuar aktorë dhe aktivistë.

Neutralizimi dhe arrestimi i aktivistëve, i ka hapur rrugë shembjes së godinës në mënyrën më brutale të mundshme, rreth orës 04:00 të mëngjesit.

Teatri Kombëtar, konsiderohej si “kalaja e fundit” të cilën regjimi i Edi Ramës, ende nuk kishte arritur ta rrëzonte.

VIDEO:

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in FLASH, KRYESORE, LAJME, NË FOKUS, VIDEO
“Për 300 mijë lek jeni shitur, vleni më pak se një qen!”, thirrja e aktores që shtangu policët

Teatri Kombëtar, tashmë është shembur nga Edi Rama dhe Erion Veliaj. Aktivistët dhe aktorët janë shoqëruar në polici, çka i...

Close