X

Grimca pluhuri dhe rëre në pjesën më të madhe të vendit, moti për çdo qytet


Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet me diell si dhe vranësira shtresore por të larta dhe transparente.

Prani grimcash pluhuri dhe rëre në pjesën më të madhe të vendit. Zagushi për shkak të tyre.

Era do të fryjë me drejtim juglindje – verilindje dhe shpejtësi 1-10m/s. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 0-1 ballë duke u shoqëruar me lartësi dallge 0.5-1.0 metër.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET  Temperaturat në °C

Shkodër 17/29 Diell re transparente

Kukës 18/31 Diell re transparente

Lezhë 25/33 Diell re transparente

Dibër 18/31 Diell re transparente

Durrës 15/29 Diell re transparente

Tiranë 20/34 Diell re transparente

Elbasan 19/35 Diell re transparente

Berat 20/36 Diell re transparente

Vlorë 20/36 Diell re transparente

Korçë 16/30 Diell re transparente

Gjirokastër 18/35 Diell re transparente

Sarandë 17/34 Diell re transparente

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LAJME, Magazine
“Do të doja që drejtësia të ishte zgjuar”- Kryemadhi nga Teatri Kombëtar: Makutëria e një të çmenduri ka kaluar çdo masë

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, thotë se, rasti i Teatrit Kombëtar është absurd dhe se “makutëria e...

Close