X

Optimizëm në Itali/ Bie numri i fataliteteve nga Covid-19, shifra më e ulët në dy muaj

Po shkon drejt përmirësimit të ndjeshëm situata e krijuar nga pandemia e koronavirusit në Itali.

Emergjencat Civile raportojnë se në 24 orët e fundit në shtetin fqinj kanë humbur betejën me Covid-19, 153 persona, shifra më e ulët kjo e regjistruar në dy muajt e fundit. Përmirësim i ndjeshëm u regjistrua dhe në Lombardi ku ditën e fundit pati vetëm 39 viktima.

Gjithashtu ulje të ndjeshme ka pësuar dhe numri i të infektuarve të rinj, i cili ditën e fundit u rrit me 875. Të shëruarit ishin sërish mbi 2000 persona.

Sa i përket shifrave të përgjithshëm, me rastet e 24 orëve të fundit, Italia regjistron 224,760 të infektuar dhe 31,763 viktima.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BOTA, FLASH, LAJME
Artan Hoxha zbardh detaje nga dorëzimi i bujshëm i Jaeld Çela

Gazetari Artan Hoxha ka deklaruar për Abc News se ish-drejtori i Policisë së Vlorës ka qenë i shoqëruar nga avokati...

Close