X

Vranësira dhe grimca pluhuri, moti për çdo qytet


Moti ditën e sotme parashikohet me vranësira shtresore në bregdet e zonat e ulëta. Në lindje të vendit do të ketë më tepër kthjellime.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se në orët e mëngjesit do të ketë prani grimcash pluhuri dhe rëre kryesisht në pjesën perëndimore dhe jugore të vendit. Në orët e mëngjesit në ekstremin verior dhe lindor pika shiu.

Era do të fryjë nga kuadrati i jugut mesatare dhe përgjatë vijës bregdetare e vrullshme. Era humb forcën e saj prej pasdites.

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 4 dhe 5 ballë kryesisht deri në mesditë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET   Temperaturat në °C

Shkodër 19/30 re

Kukës 18/32 diell re

Lezhë 20/30 re

Dibër 15/30 diell re

Durrës 20/30 re

Tiranë 21/33 re

Elbasan 20/31 diell re

Berat 21/34 re

Vlorë 22/33 re

Korçë 19/30 diell re

Gjirokastër 19/33 diell re

Sarandë 21/31 re.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LAJME, Magazine
Vrasja e rapsodit dhe mikut të tij, arrestohet bashkëpunëtori i krimit në Lezhë

Arrestohet Agron Lushi, 35 vjeç bashkëpunëtori i Aleksandës Përdodës, autorit të dyshuar për vrasjen e dyfishtë në Lezhë të Preng...

Close