X

COVID-19/ Bie numri i rasteve të reja në Itali, e ulët edhe shifra e fataliteteve

Vijon të ulet numri i vikrimave nga koronavirusi në Itali. Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 165 viktima.

I ulët po ashtu vijon të jetë edhe numri i rasteve të reja. 805 raste janë konfirmuar gjatë 24 orëve të fundit, duke rënë kështu nën një mijë.

Numri i përgjithshëm i rasteve me Covid-19 në Itali shkon në 219,070. Ndërsa 30,560 persona të prekur me koronavirus kanë ndërruar jetë që nga fillimi i pandemisë.

Koronavirusi në Itali:

Koronavirusi në botë në total:

Koronavirusi në botë, sipas shteteve:

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, BOTA, FLASH, LAJME
Grupi i shqiptarëve sherr me grupin e grekëve/ Plagosen dy persona, në pranga shtatë shqiptarë

Shtatë shqiptarë janë arrestuar në Greqi dhe tre të tjerë janë shpallur në kërkim, pasi u konfliktuan me disa grekë....

Close