X

ISHP sqaron qytetarët mbi efektin e piperit djegës ndaj koronavirusit

Instituti i Shëndetit Publik ka sqaruar qytetarët lidhur me efektin e piperit djegës ndaj koronavirusit.

ISHP thotë se, piperi djegës në ushqime nuk të mbron nga Covid-19.

Ajo i kujton edhe njëherë qytetarëve rëndësinë e të pasurit kujdes me higjienën e duarve dhe distancimin social.

“Për shëndetin e përgjithshëm është mirë të ruani një dietë të baraspeshuar, të përdoren lëngje, të kryeni ushtrime fizike rregullisht e të flini mirë”, thotë ISHP.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in Magazine
Dyshimet/ Në 1 maj u shfaq një sozi e Kim Jong-un (FOTO)

Veshët dhe dhëmbët e Kim kanë qenë në fokus, shumë duke krahasuar imazhe të datuara të një Kimi të ri,...

Close