X

Dyshimet/ Në 1 maj u shfaq një sozi e Kim Jong-un (FOTO)

Veshët dhe dhëmbët e Kim kanë qenë në fokus, shumë duke krahasuar imazhe të datuara të një Kimi të ri, me fotot e fundit të javës së kaluar. Një vështrim i shkurtër i imazheve të publikuara nga makina e propagandës koreane tregonte se fotografia e Kim me dhëmbë të shtrembër është një version i edituar në mënyrë të ashpër të një prej fotove të publikuara zyrtarisht. Ish-deputetja konservatore Louise Mensch shkroi: “Nuk është i njëjti person. Nuk jam i sigurt nëse na përshtatet për të shkuar bashkë me të apo jo, por këto të dy nuk janë të njëjta.”

Sa i përket strukturës aurikulare të Kim, ndryshimet janë shumë më delikate, dhe ekziston një sugjerim i paqartë që lobet e tij kanë ndryshuar formën. Por disa nga krahasimet përdorin imazhe të udhëheqësit të Koresë së Veriut nga një dekadë më parë dhe dieta e tij indulgjente ka ndryshuar strukturën e tij të fytyrës që nga atëherë.

Jennifer Zeng, bloger që ka një qëndrim të ashpër kundër Partisë Komuniste Kineze, ndau foto të shumta që kanë fituar vëmendje në internet. Ajo shkruajti: “A po shfaqet Kim Jong-un më 1 maj? 4 gjëra për të parë: 1. Dhëmbët 2. Veshjet 3. Flokët 4. Motra”, citon Mail.

Zeng gjithashtu ndau një fotografi ku theksohej një pikë në kyçin e dorës së Kim, megjithatë, ekspertët thanë që gjatë fundjavës se kjo mund të lidhej me një procedurë kardiovaskulare, për të cilën disa besojnë se ishte arsyeja e mungesës së tij të fundit.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in Magazine
FOTO/ Ndryshim i papritur në pamjen e zëdhënëses bionde të OFL-së

Ndonëse ishim mësuar që të shfaqej thuajse çdo ditë e veshur me uniformë dhe me syze të errëta, pas një...

Close