X

Bilanci nga Europa në SHBA, 64.732 të vdekur dhe 1.202.546 të prekur në gjithë Botën


Koronavirusi po përhapet frikshëm, Shifrat në të gjithë botën janë në rritje. Në total ka 1.202.546 të prekur dhe 64.732 të vdekur në botë.

Vetëm në SHBA numërohen sot 311.635 të prekur dhe 8.454 të vdekur. Rekord të zi ka arritur edhe Spanja me 126.168 të prekur, 11.947 të vdekur nga koronavirusi.

As Italia nuk gjen paqe. Atje flitet deri më tani për 124.632 të prekur dhe 15.362 të vdekur.

Në Gjermani situate është pak më e zbutur, ka 96.092 të prekur, dhe 1444 të vdekur nga koronavirusi.

Shifrat po rriten edhe për Francën ku numërohen 89.953 të prekur dhe 7560 viktima. Po ashtu në një situatë aspak të favorshme përballë virusit është edhe Britania e Madhe. Atje numërohen 41.903 të prekur dhe 4313 të vdekur nga koronavirusi.
Në Turqi ka 23.934 të prekur dhe 501 të vdekur nga koronavirusi. Në Belgjikë ka 18.431 të prekur dhe 1.283 të vdekur, ndërsa në Holandë ka 16.627 të prekur dhe 1651 viktima.

Në Austri ka 11.781 të prekur dhe 186 të vdekur, në Norvegji, 5.550 të prekur, prej tyre 62 persona kanë humbur jetën nga COVID-19. Edhe në Greqi, 1673 persona janë prekur dhe 68 të vdekur nga koronavirusi.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, BOTA, FLASH, LAJME
U shtrua sot në spital, ndërron jetë viktima e 20-të nga COVID-19 në Shqipëri

Ka ndërruar jetë në mbrëmje në spitalin e Shkodrës viktima e 20-të e COVID-19 në Shqipëri. Ajo është R. H...

Close