X

VIDEO/ ‘Edi, shko bëje edhe Amerikën si Shqipëria!’


Nga Petrit Vasili

Kryeministri yne nuk lodhet duke sharë Ameriken për koronavirusin.

Meqenëse e beri ferkë në Shqipëri, se edhe testimet i ndriti dhe nuk i bën, edhe respiratorët i gjeti dhe nga 100 copë solli vetëm e vetëm 5 copë, edhe personelin mjekësor anë e mbanë vendit e la pa mjete mbrojtëse,edhe vdekshmërinë nga koronavirusi e mban nga më të lartat në Europë, edhe shqiptarëve nuk iu jep asnjë lek ndihmë përveç oligarkëve, që i fryu me lekë edhe tani në kohë krize.

Edi, meqenëse Shqipërinë e vure në vijë, nisu vrap për Amerikë, shpëtoje Amerikën dhe mos ia lër më Trumpit në dorë, merre në dorë dhe bëje edhe Amerikën si Shqipëria, këtë pret populli amerikan nga ti. Bëje Edi, bëje mos e zgjat…koha nuk pret!

Shiheni videon miq se sa dobët është Amerika, që bën 100 mijë testime vetëm në një ditë, ndërsa Edi epidemilogu ynë bën 2 mijë testime në 2 muaj dhe na bindi bile që shqiptarëve nuk ju duhen as këto dhe i mjafton karantina idiote e Edit, që merr ujë nga të gjitha anet dhe që nuk ndalon asgjë.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, FLASH, LAJME
Sot, 29 raste të reja/ Si është gjendja e pacientëve të shtruar në dy spitalet, ja sa janë në terapi intensive e të intubuar

Ndërkohë që numri i pacienteve të prekur me COVID 19 në vend ka shënuar sërish rritje sot, me 29 raste...

Close