X

Premier League mund të zhvendoset në Kinë! Ideja e një klubi për të shpëtuar sezonin dhe… paratë


Premier League mund të zhvendoset në Kinë pēr të përfunduar këtë sezon futbollistik. Ēshtë ky lajmi që vjen nga mediat britanike, burim që i referohet idesë së një klubi emri i të cilit nuk bëhet i ditur.

Tani është e sigurt se rifillimi i kampionatit do të shtyhet përsëri dhe dëshira për të përfunduar kampionatin është pothuajse unanime për të mos humbur 800 milion euro të garantuara nga financimet dhe të drejtat televizive.

Pikërisht ky klub është i gatshëm të qëndrojë në Kinë një muaj për tê përfunduar sezonin, të shpētojë paratë dhe të mos anulohet sezoni siç ndodhi në Belgjikë.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in SPORT
Franca kërkon të eksperimentojë vaksinën e koronavirusit në Afrikë, Drogba e Eto’o: Nuk jemi kavje!

E gjithë bota është vënë në garë për të zbuluar sa më shpejt vaksinën kundër Covid-19, eksperimentet dhe propozimet janë...

Close