X

Shpërthen Myslim Murrizi: Kur do të nis fluturimin kompania “TIGRI”


Deputeti Myslim Murrizi, ka reaguar ashpër në lidhje me situatën e krijuar ne vend për shkak të pandemisë së  koronavirusit, ku hedh askuza të forta ndaj qeverisë dhe tenderave korruptiv siç i quan ai.

Nën/kreytari i Kuvendit shprehet se kanë krijuar kompani fantazmë për tender të ushqimeve ndërsa shton se janë dhënë 52 milionë euro tender në një javë gjatë pandemisë nga të cilat  7 euro  milionë vetëm për rilindjen urbane në Burrel, Kamëz, Kavajë dhe  Fier.

Më tej, Murrizi thotë se tallen me pensionet  duke thënë që kanë rritur indeksimin e psnsioneve  të  tyre duke thënë se vlera e përgjithshme është tre herë më e vogël se tenderat e dhënë së fundmi për koronavirusin.

Reagimi i plotë:

TE PA NGOPURIT NE KOHE KOLERE DHE MASHTRIMET PER 1 PRILLIN SI DITELINDJA E TYRE

“ GEZUAR 7 VJETORIN ORTAKET E 1 PRILLIT TE GJIRIT TE LALZIT”

Nga data 12 mars deri me 27 mars 2020, MILIONA EURO TENDERA per te mbushur xhepat te PA NGOPURVE

52 MILION EURO tendera per 1 jave

7 MILION EURO tendera per rilindje urbane ne bashkite: Burrel, Kamez,Kavaje,Fier

3.5 MILION EURO per rregullim zyrash e kolltuqe mobile per spitalin e traumes( spitali ushtarak) megjithese gjysmen ja kane “ falur” privatit sivllezerit e ketyre

1.5 MILION EURO tenderi i ushqimeve te Olta Xhaçkes, e cila per nje foto qe i duhet per fb sikur eshte ne krye te punes duke shperndare ushqimet, mban 3 ore ne pritje ushtaraket ne Fushe Kruje

Dhe per ironi te fatit tenderin e ushqimeve e “ fiton” EUROVIA,nje kompani nga Maqedonia qe shet pjese kompjuterash e celularesh

Nderkohe qe Shqiperia ka mbi 35 mij kompani ushqimore e mes tyre edhe nje super kompani BIG MARKET me 150 markete ne te gjithe Shqiperine dhe me rreth 1500 Shqiptare te punesuar e qe eshte edhe e nje Deputeti te PS, por siç duket mungon garancia e “ dorovitjes” ndaj me mire pazaret me te huajt

Tallje me mbi 70 mij qytetare qe jane per buken e gojes dhe te perjashtuar nga çdo skeme perkrahje sociale

Tallje me shifrat mashtruese per ndarje ndihmash ku ne total sipas rames shifra eshte 116 mij familje, duke postuar nje dite 4300 e nje dite 8600 familje qe ju paskan shperndare ushqime

Kur ne Lushnje dhe Divjake, dy bashki me rreth 210 mij banore dhe afro 50 mij familje, kane shperndare gjithsej deri me sot 1 prill vetem 23 familjeve ROME ne njesine Grabian, 13 militante te rilindjes ne Çerme Sektor dhe 20 familjeve ne Saver por ketyre nga nje Deputet e jo bashkia

Tallje me ngritjen e pensioneve te 1 prillit me vlere 2.3% ose nga 2000-3000 leke te vjetra ne muaj

Pra per 670 mij pensioniste jane dhene 21 milion euro per gjith vitin ose 3 here me pak se tenderat e te pa ngopurve te ketyre dy javeve te koleres

Tallje me 30 aspiratoret e Manastirliut qe kushtojne 2.4 milion euro(nje aspiratore kushton 80 mij euro )e vetem BE dha per corona virusin 50 milion euro.

E gjith Shqiperia nuk ka me shume se 130 aspirator funksional per COV -19 deri sot

Tallje me “ bamiresine” qe qeveria do dhuroj gjysmat e rrogave per 3 muaj

Po pse merni edhe rroga ju o te pa ngopur nga milionat e tenderave????

Propagande prej 5 ditesh me 10 mjeket 19 infermieret dhe nje nje kaldaist qe derguat ne Itali, sikur po shpetoni boten nga kiameti, e ne fakt keni mbytur 5 milion Shqiptare ne fukarallek, emigrim e denigrim

Propagande me “LASGUSHIN” qe paska “ riatdhesuar” 70 qytare te BE kur mbi 7000 SHQIPTARE kane ngelur rrugeve te botes pa buke e pa strehe se nuk kthehen dot ne Shqiperi

Po kompanine “ TIGRI” kur do ta nisni per fluturim qe te transportoj milionat e termetit e te qametit qe po ju vidhni ne keto muaj sikleti, ketij mileti????

BOLL U TALLET ME SHQIPTARET PREJ 30 VITESH O NJEREZ TE PISTE

MOS U TALLNI EDHE NE KOHE MORTJE E KOLERE, SE ASGJE NUK KENI PER TE GEZUAR NGA PARATE E VJEDHURA

TURPI DO JU NXIJ

MORTJA E KOLERJA DO FSHIJNE NGA KJO BOTE NJELLOJ SI ATA QE SOT KANE NEVONJE PER NDIHME E JU TALLENI ME TA

Mos harroni qe jemi kalimtare ne kete bote dhe e vetmja gje qe nuk ka hile e korrupsion eshte VDEKJA

EHHH SA TE VEGJEL JEMI

PARA TE MADHIT ZOT!

Nje mikrob” pluhur” qe nuk e sheh askush ka “ denuar” me arrest shtepie pa afat rreth 8 miliard NJEREZ

Dhe vetem NJEREZIT, se te gjitha GJALLESAT e tjera jane te LIRA

Sepse siç duket babezia njerezore duhet “ denuar” ne periudha te ndryshme qe :

BOTA TE BEHET NJEREZORE ME SHPIRT E ZEMER, E JO VETEM ME GOJE E ME STOMAK

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, FLASH, LAJME
Rriten raste me COVID-19 në Kosovë, dy zyrtarë të Shërbimit Korrektues dalin pozitivë

Rriten rastet e konfirmuara me COVID-19 në Kosovë. Mësohet se dy zyrtare të Shërbimit Korrektues kanë rezultuar pozitivë. Shërbimi Korrektues...

Close