X

Rama komunikon me bankat: Paketa ekonomike për pasojat e COVID-19 do zgjerohet në muajin prill


Kryeministri Edi Rama ka bërë publik lajmin se paketa ekonomike për pasojat që ka sjellë Covid-19 në Shqipëri do të zgjerohet në muajin prill. Në një status në profilin e tij në Facebook, Rama shkruan se ka komunikuar me drejtuesit e bankat për paketën financiare të luftës.

“Me bankat për paketën financiare të luftës; Vënien menjëherë në lëvizje të instrumentit të garancisë sovrane për pagat e punonjësve që nuk shkojnë dot në punë; Zgjerimin e paketës gjatë muajit prill,”- shkruan kryeministri në Facebook.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, FLASH, LAJME
Koronavirusi/ Spanjë, në 24 orë shënohen 864 viktima. Paketë 700 mln euro për familjet dhe bizneset e goditura

Spanja ka kapërcyer 100,000 raste të konfirmuara të koronavirusit, sipas deklaratave të zyrtarëve të shëndetësisë bërë gjatë ditës së sotme....

Close