X

Leja vetëm për një familjar, Rama poston videon dhe paralajmëron: Aplikacioni funksional, nga nesër nuk ka më këshillime


Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar qytetarët, se nga nesër nuk do të ketë më këshillime për ata që do të shkelin leje-daljen.

Me një shënim në facebook, ndërsa poston një video ku policë sqarojnë qytetarët se si funksion leja e daljes, Rama thotë se aplikacioni për marrjen e lejes nga vetëm një familjar për pazar, është tërësisht funksional.

Aplikacioni për leje-daljen e vetëm një personi nga familja për pazar është plotësisht funksional. nga nesër nuk ka më këshillime për shkelësit!”, shkruan Rama.

Sipas vendimit të ri, nga dita e djeshme, lejohen për të bërë shpenzimet apo për të shkuar në farmaci vetëm një nga pjesëtaret e familjes, ndërsa për lejen duhet aplikuar në “ealbania”.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, FLASH, LAJME
“Vetëvendosje” dërgon në Kushtetuese thirrjet e Presidentit Thaçi ndaj qytetarëve për mosbindje

Të martën lëvizja Vetëvendosje dërgoi në Gjykatën Kushtetuese kërkesën për “vlerësimin e kushtetutshmërisë së veprimit të Presidentit të Republikës së...

Close