X

Italia nuk gjen paqe, 837 viktima në 24 orët e fundit nga koronavirusi


Një tjetër ditë e zezë për Italinë pasi 837 persona kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit. Numri i viktimave vijon të jetë i madh ndërsa të hënën numri i personave që humbën jetën ishte 812. Kështu, numri i përgjithshëm i viktimave shkon në 12.428.

Trendi i personave të shëruar vijon të jetë pozitiv, pasi rreth 1,109 persona janë shëruar brenda ditës së sotme. Sipas të dhënave të publikuara nga autoritetet e shëndetit, 400 persona ndodhen në spital dhe  42 prej tyre ndodhen në kujdes intensiv.

 

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BOTA, FLASH, KRYESORE, LAJME
Itali, sakrifica e bluzave të bardha, shkon në 66 numri i mjekëve që kanë humbur jetën nga Covid-19

Tre mjekë të tjerë kanë humbur jetën nga Covid-19 ditën e sotme, bën me dije autoritetet italiane. Tashmë ka shkuar...

Close