X

Futbolli në prag kolapsi? FSHF ultimatum qeverisë, flet Armand Duka


Covid-19 ka prekur çdo hallkë në Shqipëri, një prej sektorëve që po vuan jashtëzakonisht shumë është dhe futbolli ku aktualisht janë me mira të pa punët.

FSHF kërkon nga qeveria shqiptare që edhe sektori i sportit të përfshihet në paketën e kompensimit, në të kundërt rrezikon të dërgoj në faliment këtë sektor.

Mbetet ende e pa qartë se kur do të rinis futbolli në vend ndërsa është e paqartë edhe mënyra se si do kryen detyrimet ndaj lojtarëve, trajnerëve etj.

Për të gjitha këto dilema Armand Duka, presidenti i FSHF-së ka folur në një lidhje skype me News24.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in SPORT
De Biazi i lumtur për ndihmën: Shqipëria ka zemër të madhe!

Xhani De Biazi, ish-trajneri i Kombëtares kuqezi, është shqiptaro-italian pasi në fund të aventurës së tij me me ekipin tonë...

Close