X

Bota nën ‘pushtetin’ e COVID-19! Mbi 850 mijë të prekur e mbi 41 mijë viktima

Numri i personave të infektuar me Koronavirus në mbarë botën ka kaluar shifrën e 850 mijëve.

Sipas updatimit më të fundit, numri total i të prekurve arriti në 850,914 persona, ndërsa ai i viktimave në 41,695.

Sa i përket të shërurave, numri ka arritur në mbi 176 mijë persona.

SHBA, Italia, Kina, Spanja, Gjermania, Franca dhe Irani janë shtetet më të prekura, ku numri i të prekurve dhe viktimave rritet çdo ditë, ndërsa mes të dhënave globale është edhe Shqipëria me 15 viktima dhe 243 raste të konfirmuara deri tani.

Updatimin në kohë reale mund ta ndiqni në linkun e mëposhtëm:

https://www.worldometers.info/coronavirus/

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Mushkëritë e ekonomisë nuk ngopen me fjalime, qeveria po na çon në anarki

Nga Vehap Kola Është data 7 prill 2020. Prej një muaji dyqanet, restorantet, hotelet, kateringu, institucionet private të edukimit, zyrat...

Close