X

Zyrtare/ Olimpiada e Tokios do të zhvillohet në periudhën 24 korrik – 8 gusht të vitit 2021

Zërat kishin ditë që po qarkullonin, por tashmë ka ardhur njoftimi zyrtar i Komitetit Olimpik Ndërkombëtar: Lojërat e Tokios do të zhvillohes në periudhën 23 korrik – 8 gusht të vitit të ardhshëm. Vendimi erdhi një javë pas marrëveshjes mes IOC dhe qeverisë japoneze, që kishte vulosur shtyrjen për vitin e ardhshëm për shkak të pandemisë Covid-19.

“Datat e reja, – lexohet në komunikatë -, janë caktuar në bazë të tre kritereve: shëndeti i pjesëmarrësve dhe i të gjithë stafit të Lojërave, ruajtja e interesave të atletëve dhe të sportit olimpik si dhe kalendari i sportit botëror”.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in SPORT
Mesi e konfirmon me një letër: Lojtarët pranojnë uljen e rrogave, do paguajnë edhe punëtorët e klubit

Në media është folur shumë dhe Leo Mesit si kapiten i Barçës i ka lindur detyra të sqarojë gjithë publikun...

Close