X

Video me ushtrime të thjeshta kardio, që mund të bëni në shtëpi pa vegla, gjatë karantinës

Qëndrimi në karantinë dhe mungesa e aktivitetit fizik, mund të sjellin probleme mjaft serioze për shëndetin e gjithësecilit.

Mënyra më e mirë për të mbajtur trupin në formë, në kushte izolimi dhe për të qenë të shëndetshëm, janë ushtrimet brenda shtëpisë.

Ne kemi përzgjedhur videon e mëposhtme në Youtube, nga “SELF”, e cilat tregon ushtrime kardio , që nuk kanë nevojë për vegla, si ato të palestrave dhe mund t’ju ndihmojnë të jeni në formë.

Kujdes! – Për fillestarët dhe persona që nuk janë marrë me aktivitet fizik, filloni ngadalë dhe bëni aq sa mundeni, mos u sforconi përtej limiteve tuaja.

Video – Ushtrime kardio për 30 minuta:

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in Magazine
Ermal Mamaqi bën këngë për Pëllumb Piperon: Do ia dalim bashkë se këtu është Pëllumb Pipero. Dëgjoje Pëllumb Piperon, dëgjoje Pëllumb Piperon!

Moderatori dhe këngëtari i njohur shqiptar, Ermal Mamaqi i ka dëdikuar një këngë mjekur të njohur Pëllumb Piperos. Me nota...

Close