X

“Shqipëria është në prag të katastrofës”- Gazment Bardhi: Braktisja e familjeve në nevojë dhe të sëmurëve është kriminale


“Braktisja e familjeve në nevojë, të sëmurëve apo qytetarëve pa mjetet e nevojshme të jetesës, në këtë kohë krize, është kriminale”.

Deklarata bëhet nga sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, sipas të cilit, kryeministri i mbyllur në Surrel nuk ka se si të kuptojë njerëzit që janë ndihmë nga shteti.

Ai thotë se buxheti ka para të mjaftueshëm për të përballuar krizën, por kryeministri po e çon ekonominë drejt katastrofës për shkak se paratë i ndan me miqtë e tij.

Reagimi i plotë i Bardhit:

Nëse mbyllesh në Surrel nuk ke sesi ta kuptosh që njerëzit janë pa bukë dhe pa asnjë ndihmë nga shteti, prandaj vetëm e mallkon dhe e fyen popullin tënd. Edi Rama duhet të bëjë detyrën dhe të lërë fjalët boshe, teatrin dhe propagandën.

Braktisja e familjeve në nevojë, të sëmurëve apo qytetarëve pa mjetet e nevojshme të jetesës, në këtë kohë krize, është kriminale. Sot qytetarët e pamundur kanë nevojë më shumë se kurrë të ndjejnë solidaritetin dhe mbështetjen e shtetit.

Buxheti ka para mjaftueshëm për të përballuar krizën, por Shqipëria është në prag të katastrofës ekonomike, sepse lekët e shqiptarëve Rama i ka për t’i ndarë me miqtë e tij, në tendera dhe koncesione korruptive.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, FLASH, LAJME
Koronavirusi/Në Rrëshen i infektuar një pjesëtar i stafit të spitalit, në Lezhë, gjyshja infektoi mbesën

Qarkut të Lezhës i janë shtuar edhe dy rastë të reja me covid-19, duke e çuar 6 numrin në total...

Close