X

Koronavirusi/ Greqia në alarm, 38 viktima dhe 1156 të infektuar

Vijon të rritet frikshëm numri i viktimave dhe të prekurve nga koronavirusi në Greqi.

Mediet helene raportojnë se, ka shkuar në 38 numri i viktimave, ndërsa janë infektuar deri më tani 1156 persona.

Autoritetet bëjnë me dije se gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar pozitivë me COVID-19, 95 qytetarë.

Në terapi intensive ndodhen 69 të infektuar, ndërsa janë kryer 15 mijë teste.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BALLKAN, LAJME
Emrat/ 12 vjedhje banesash me dhunë, arrestohen dy “skifterët” nga Kavaja

Dy persona janë arrestuar në operacionin e policisë në Kavajë, të cilët ishin shpallur në kërkim, të dy me masë...

Close