X

Hapet spitali i dytë Covid-2. Çfarë ka ndodhur me pacientët e shtruar pranë Sanatoriumit


Ministria e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu bëri me dije se Spitali “Shefqet Ndroqi” është kthyer në spital për të prekur ma koronavirus, krahas Spitalit Infektiv në Tiranë.

Kemi hapur dje spitalin Covid-2. Pacientët e Spitalit Shefqet Ndroqi janë transferuar në spitalin e Elbsanit. Në Spitalin Infektiv vijon trajtimi i 75 pacientëve. 32 qytetarë janë kuruar tashmë dhe tani janë në vetëizolim në banesat e tyre. Të dashur qytetarë, qeveria shqiptare është duke luajtur të gjithë gurët për t’u ardhur në ndihmë të gjithë qytetarëve”, bëri me dije ajo.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, FLASH, LAJME
Legjenda e Turqisë me koronavirus, shtrohet me urgjencë në spital, herën e fundit ishte në Tiranë për turneun e bamirësisë

Portieri legendar turk, Rustu Recber, është prekur me koronavirus. Lajmin për gjendjen e ish-lojtarit e dha në faqen e saj...

Close