X

Kriza nga koronavirusi/ Google dhuron 800 milionë dollarë

Gjiganti amerikan i teknologjisë, Google, ka dhuruar 800 milionë dollarë për krizën nga koronavirusi.

Ndihma financiare që do të japë motori i kërkimit do të bazohet kryesisht te reklamat falas dhe do të shkojë për të mbështetur bizneset, organizatat dhe personelin shëndetësor.

Kompania teknologjike do të japë thotë se do i japë OBSH-së dhe agjencsive botërore qeveritare 250 milionë dollarë grante, 340 milionë dollarë kredi, 200 milionë dollarë për bizneset e vogla që të kenë akses në kapital, 10 milionë respiratorë dhe3 milionë maska mbrojtëse

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in Magazine
Nesër ndryshon ora, akrepat shkojnë 60 minuta para

Në natën mes të shtunës dhe të dielës (28-29 mars) fillon llogaritja verore e kohës, ora do të shkojë 60...

Close