X

Koronavirusi, mediat amerikane: Në New York, një i vdekur çdo 17 minuta

Koronavirusi po vret në qytetin e New York-ut një person çdo 17 minuta. Lajmin e bën me dije “New York Post”.

Në metropolin e infektuar janë më shumë se 26.600 persona me koronavirus, prej të cilëve 5250 janë të shtruar në spital.

Pacientët me koronavirus në terapi intensive janë 1175. Zona më e goditur është ajo e Queens me 8529 raste, e pasuar nga Brooklyn me 7091, Bronx me 4880, Manhatani me 4627 dhe Staten Island me 1534, raste.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BOTA, LAJME
Rama analizon gabimet e Trump: Thoshte do ikë virusi vetë, sot kaluan Kinën, nuk kanë vend në spitalet e New York-ut!

Kryeministri Edi Rama, perveçse është në krye të shtet-rrethimit në Shqipëri dhe menaxhon me përpikmëri, oraret e daljes së popullit...

Close