X

Izolim total/ Edi Rama aplikon masa ekstreme, mund të dilni nga banesa vetëm me lejen e qeverisë


Kryeministri Edi Rama, ka ndërmarrë hapa ekstreme për izolimin e qytetarëve, duke i argumentuar me nevojën për të luftuar Covid-19.

Ai tha se tashmë, vetëm një person nga familja mund të dalë nga shtëpia për të bërë pazar dhe se ky person do të duhet të marrë leje nëpërmjet një aplikacioni ose me sms, duke e kufizuar kështu lëvizjen në mënyrë të paprecedentë.

Ndërkohë, duke nisur nga nesër në mesdite, për të vijuar deri të hënën në mëngjes, vendi do të jetë në shtetrrethim të plotë.

Njoftimi i Edi Ramës në rrjetet sociale:

🔴 GATI APLIKACIONI ONLINE OSE ME SMS PËR LEJE-DALJEN E VETËM NJË PERSONI NGA FAMILJA PËR TË BËRË PAZAR!

🔴 NJËSOJ SI JAVËN E SHKUAR, NGA ORA 13.00 NESËR DERI TË HËNËN 05.00 TË GJITHË NË SHTËPI DHE TË GJITHË QEPENAT MBYLLUR!

🔴 NGA E HËNA ASKUSH NUK DEL DOT MË NË PAZAR, PA MARRË LEJEN DIGJITALE ME E-MAIL OSE TELEFON NË EMËR TË FAMILJES

*pas pak do të bëjmë prezantimin e aplikacionit që është shumë i thjeshtë dhe nga e hëna e deri në mbarim të luftës, do të jetë e vetmja rrugë për të dalë nga shtëpia në Tiranë e në qendrat urbane

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in FLASH, KRYESORE, LAJME, NË FOKUS
Tërmet me magnitudë 5.4 në Iran

Një tërmet me magnitudë 5.4 i shkallës Rihter ka goditur sot pjesën juglindore të Iranit. Sipas Qendrës Sizmologjike të Universitetit...

Close