X

“Vitin tjetër do të jetë më i egër”, mjeku Pipero tregon se koronavirusi mund të rikthehet


Mjeku Pëllumb Pipero është shprehur se koornavirusi mund të rikthehet viitn tjetër dhe mund të jetë më i egër. I ftuar në studion e “Opinion”, Pipero tha se nëse pëson mutacion, shtë shumë i vështirë për t’u luftuar.

Ende nuk e dime si do sillet virusi. Duhet të kalojnë të paktën gjashtë muaj që të shohim se sa do të zgjasë imuniteti. Të gjitha gjasat janë që do të rikthehet vitin tjetër. Madje mund të jetë më i egër, nëse pëson mutacion. Është i vështirë,”– tha Pipero.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, FLASH, LAJME
Manastirliu tregon gjendjen e pacientëve tek Invektivi: Katër janë të intubuar

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka folur sot për gjendjen e pacientëve janë të shtruar në Spitalin Infektiv. Në një...

Close