X

Shkon në katër numri i fëmijëve të prekur me koronavirus, detajet nga ministria


Shkon në 4 numri i fëmijëve të prekur me koronavirus në vendin tonë.

Lajmin e ka konfirmuar sot Eugena Tomini nga Instituti i Shëndetit Publik.

“Nga të prekurit, rezultojnë 4 raste pozitive të moshës pediatrike, kontakte të rasteve pozitive, janë pa shenja klinike dhe në gjendje të mirë shëndetësore”, tha ajo.

 

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, FLASH, LAJME
Mposhti koronavirusin, 30-vjeçari: Më thanë se kisha ftohje, por pas problemeve në frymëmarrje shkova sërish në spital. Si nisën simptomat

Ai është një nga personat që ka mposhtur virusin vdekjeprurës COVID-19, ndërkohë që prej 3 ditësh ka lënë spitalin Infektiv...

Close