X

Rrëzimi i qeverisë së Kosovës, Edi Rama: Nuk kam kontakt, ky është luks në këtë kohë


Kryeministri Edi Rama ka folur sot për rrëzimin e qeverisë në Kosovë, por dhe zhvillimet e tjera politike atje. I ftuar sot në emisionin “Real Story”, Rama tha përplasja politike në Kosovë është luks, ndërkohë që populli ka halle të mëdha.

Të vjen keq që të mos kem koment fare për këto që janë luks në këto halle që kam unë. Kam halle shumë të mëdha se këto. Të vjen keq që të mos koment fare”, u shpreh Rama.

Qeveria e kryeministrit Albin Kurti, u rrëzua  mbrëmjen e djeshme pas votimit të mocionit të mosbesimit në Kuvendin e Kosovës.

Lexo edhe:

Mocioni i mosbesimit, rrëzohet qeveria e Albin Kurtit

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, FLASH, LAJME
Flasin ekspertët: Lani duart pasi të prekni kafshët shtëpiake, mund të mbajnë Covid-19

Edhe pse nuk ka ende prova se kafshët shtëpiake mund të transmetojnë Covid-19, ekspertët francezë kanë thënë se ato nuk...

Close