X

Rama me Kuran: ‘O ju njerëz, shpërndahuni që ‘zjarri’ mos të ketë me çka të ndizet’!


Kryeministri i është kthyer sot librave të shenjtë të besimit mysliman, për t’iu kujtuar shqiptarëve se që në kohërat e vjetra, epidemitë janë shmangur me distancim nga njeri –tjetrit.

Në postimin e fundit në Facebook, pasi jep shifrat e të infektuarve në vend, Rama u dërgon edhe këtë mesazh shqiptarëve, të Amër ibnul Asi, si thirrje për të luftuar epideminë e koronavirusit.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LAJME
Rrëzimi i Albin Kurtit, Haradinaj: Kushtetuta dhe Kuvendi funksionojnë!

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj reagon pas rrëzimit të qeverisë së Albin Kurtit nga Kuvendi i...

Close