X

Kur përfundon karantina? Pipero jep lajmin që presim të gjithë: Në javën e tretë të prillit mund të….


Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero është shprehur se masat e dhëna nga qeveria do të zbuten në javën e tretë të muajit prill. I ftuar në emisionin “Opinion”, Pipero tha se sipas mendimit të tij, nëse janë zbatuar të gjithë rregullat e karantinë, valla e të infektuarve do të bjerë dhe se masat mund të zbuten.

Pjesë nga biseda

Fevziu:  Z. Blendi të lutem pyete doktor Piperon që sipas mendimit të tij personal kur mendon se mund të përfundojnë masat e marra të karantinës?

Pipero: Nëse qytetarët kanë respektuar urdhërat e qeverisë, nga fillimi i javës së tretë të prillit do fillojnë të zbuten, se kur do hiqen fare nuk e di. Fundi i javës së tretë fillimi i javës së tretë të prillit do fillojnë të zbuten shumë.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
FOTO/ Pse ambasadori Soreca e fshiu postimin për Bashën?

Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë Luigi Soreca është mjaft aktiv në rrjetet sociale, sidomos në Twitter ku ndan me...

Close