X

Koronavirusi/ 37 mjekë italianë kanë humbur jetën deri më tani


Në këto ditë të vështira që po kalon bota, e veçanërisht Italia, si pasojë e përhapjes së koronavirusit, ata që janë në vijën e parë të frontit, më të rrezikuarit janë mjekët.

Numri i mjekëve në Itali që kanë vdekur nga koronavirusi është rritur në 37, tha të enjten Federata Italiane e Profesioneve Mjekësore.

Italia, epiqendra e re e virusit, ka regjistruar më shumë se 70,000 raste dhe më shumë se 7,000 vdekje, sipas një raporti nga Universiteti Johns Hopkins.

Vendi njoftoi ndëshkime të rrepta të reja dje në përpjekje për të zvogëluar përhapjen e koronavirusit, përfshirë dënimin me burg për njerëzit që shkelin karantinën.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BOTA, LAJME
Tabaku: Anuloni koncensionet! Ekonomia e Shqipërisë në 15-shen e parë të 122 vendeve që preken më shumë nga koronavirusi

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku përmes një lidhje me Skype me News 24 ka bërë një parashkim aspak të...

Close