X

FOTO/ Pse ambasadori Soreca e fshiu postimin për Bashën?


Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë Luigi Soreca është mjaft aktiv në rrjetet sociale, sidomos në Twitter ku ndan me ndjekësit të gjitha aktivitetet e tij dhe qëndrime të zyrtarëve të lartë të Brukselit.

Por këtë të enjte ka rënë në sy diçka e pazakontë në faqen e diplomatit të rëndësishëm në Tiranë. Gjatë paradites ai shpërnadu në Twitter një postim që kishte bërë më herët Komisioneri për Zgjerimin, Oliver Varhelyi i cili fliste për një telefonatë që kishte pasur me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Këtë njoftim e kishte ripostuar edhe Soreca, (foto poshtë majtas në fund) por 3 orë më pas e fshiu dhe tashmë nuk është më. Nuk dihet përse ky gjest i tillë. As vetë ambasadori nuk ka bërë ndonjë sqarim.

Lapsi.al

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Edhe shtatë raste të reja me koronavirus në Kosovë, 86 të prekur gjithsej

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Puplike të Kosovës (IKSHPK), ka njoftuar se janë konfirmuar edhe shtatë raste të rejam e koronavirus....

Close