X

Dhuroi 300 mijë euro në rrugë anonime, kryebashkiakja zbulon emrin e yllit të futbollit

Portieri i Spanjës dhe Mançester Junajtid, David De Gea, ka dhuruar personalisht 300 mijë euro donacione për shërbimin mjekësor të Madridit për të përballuar situatën e vështirë të krijuar nga pandemia e koronavirusit.

Këtë donacion De Gea e kishte bërë në mënyrë anonime, por kryebashkiakja e Madridit Izabel Diaz Ajozo zbuloi se 29-vjeçari ka kontribuar për ndihmën e shërbimt mjekësor të kryeqytetit spanjoll për të ndihmuar të gjithë personat e infektuar me koronavirus.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in SPORT
“Futbolli është zbavitës edhe në TV”: Del Piero i mendimit se me dyer të mbyllura mund të vazhdohet

Alessandro Del Piero uron që, pavarësisht emergjencës koronavirus, Serie A të mund të shkojë deri në fund të rrugëtimit. “Gjithcka...

Close