X

Humbi betejën me koronavirusin, ndërron jetë diplomati i lartë britanik në Hungari

Zëvendësambasadori britanik në Hungari, Steven Dick, 37 vjeç, humbi jetën, pasi u prek nga koronavirusi.

Ai konsiderohej një diplomat dhe njeri i mirë, nga kolegët e tij, shkruajnë mediat e huaja. Javën e kaluar ai tha se ishte prekur nga virusi por ndjehej mirë.

Ai ka punuar me çështjet me jashtë që në vitin 2008 dha ka shërbyer më parë në Kabul dhe Riad.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BOTA, LAJME
Alarmohet Vatikani, infektohet me koronavirus bashkëpunëtori i ngushtë i Papës

Koronavirusi ka alarmuar sërish Vatikanin. Mediat italiane raportojnë se një bashkëpunëtor i Papa Françeskut ka rezultuar pozitiv me Covi-19. Ai...

Close