X

Emrat/Ja kush janë tre deputetët e LDK-së që votuan kundër rrëzimit të Qeverisë Kurti


Qeveria Kurti sot ka rënë përmes mocionit të mosbesimit, me 82 deputetë që votuan pro, 32 kundër e 1 abstenim.

Ishte LDK-ja ajo që kishte iniciuar mocionin e mosbesimit, megjithatë tre deputetë nga radhët e saj votuan kundër këtij mocioni.

Ata që votuan kundër ishin deputetët Haxhi Avdyli, Ardian Shala, dhe kryeparlamentarja, Vjosa Osmani.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BALLKAN, LAJME
“Koronavirusi është ‘armiku publik numër një’”, Kreu I OBSH-së: Masat të domosdoshme, mund të përballemi me ‘ringjallje’ të virusit

Koronavirusi është “armiku publik numër një”, tha sekretari i përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Tedros Adhanom Ghebreyesus. Ai...

Close