X

“BSH ul normën e interesit nga 1% në 0,5%”, Gent Sejko: Të minimizojmë pasojat e koronavirusit


Një masë për të luftuar efektet e përhapjes së koronvirusit ka ndërmarrë sot edhe Banka e Shqipërisë.

Në një dalje për mediat, guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko njoftoi uljen e normës bazë të interesit nga 1% në 0,5%, niveli më i ulët ky në histori.

“Kjo është një masë e nevojshme për reduktimin e kostos së huamarrjes së re. Një masë për të minimizuar pasojat e pandemisë”,- tha Sejko.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Rinis jeta normale/ Asnjë rast i ri në Kinë nga koronavirusi, dalin nga izolimi 50 milionë njerëz në Hubei

Kina, vendi i parë ku shpërtheu koronavirusi dhe mori mbi 3 mijë jetë njerëzish, sot është në një gjendje më...

Close